03 جولای

Airobotics، ارائه دهنده فناوری پهپادهای خودکار، همکاری اختصاصی خود با شرکت مهندسی RockBlast را برای فراهم ساختن امکان بکارگیری سامانه Airobotics در سایت های استخراج معادن توسط شرکت های معدنی شیلیایی، آغاز نموده است. در جستجوی دائمی برای فناوری های نو، RockBlast یکی از اولین شرکت هایی است که سامانه پهپادی تمام خودکار را برای بهبود و پیشبرد صنعت استخراج معادن، به آمریکای جنوبی ارائه نمود.

صنعت استخراج معادن در شیلی با بیش از 60 شرکت بزرگ و کارگرانی که در معادن روباز و یا زیرزمینی مشغول به کارند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. Minera Centinela، یکی از شرکت های پیشرو در حوزه معدن در شیلی، درعین ایجاد محیط کاری ایمن برای کارمندانش و مناطق اطراف، به نحوی پویا به دنبال بالا بردن بازده و کارایی عملیات خود است. پهپادهای خودکار Airobotics برای کمک به دستیابی به این هدف، با عملکرد چند منظوره پیوسته و کارکردی ساده و ایمن که با عملیات معدنی تداخل پیدا نمی کند، بکار گرفته شد.

Airobotics پهپادهای خودکار خود را به نحو موفقیت آمیزی در شرکت های معدنی Tier 1 در آمریکا، استرالیا و اسرائیل بکار گرفته است و اکنون عملیات خود را تا آمریکای جنوبی گسترش می دهند. Ran Krauss مدیر عامل و موسس Airobotics می گوید، پهپاد Optimus به باقی ماندن Minera Centinela در بازار رقابت کمک خواهد نمود، بازده را افزایش داده و ایمنی کارمندان این شرکت را ارتقا می دهد. Krauss افزود، همکاری با RockBlast، و بکارگیری همزمان متخصصان حوزه های نقشه برداری و معدن، امکان ارائه فناوری Airobotics به معادن در شیلی و بهبود کلی این صنعت در کل کشور را فراهم می سازد.

سایت های دور از دسترس و خطرناک

خودکارسازی بازده را در سایت های معدنی تا 25% افزایش داده و پهپادها یکی از همه فن حریف ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای هموار ساختن مسیر خودکارسازی در این صنعت هستند. آنها بدون نیاز به راهبر انسانی می توانند بطور ایمن بر فراز مناطق دوردست و خطرناک پرواز کنند. پهپادهای خودکار Airobotics مجموعه وسیعی از کاربردها را ارائه می دهند که در سایت های معدنی مشتریان RockBlast بکار گرفته خواهند شد و امکان انجام عملیات پیوسته در معادن رو باز را در خلال کسب داده های فوق دقیق از پیشرفت کار، فراهم می سازند. این کاربردها در بر دارنده موارد زیر هستند:

  • محاسبه حجم توده ها دپو و تطابق ماهانه
  • نقشه برداری از زمین و شناسایی تغییرات
  • مدیریت دارایی ها و زمان بندی و برنامه ریزی
  • آگاهی از موقعیت های مختلف در سایت معدنی و واکنش اضطراری
  • بازرسی از تجهیزات و زیرساخت ها
  • امنیت و نظارت

رشد رقومی سازی اطلاعات در استخراج معادن

پهپادها موقعیت خود به عنوان یک ابزار فنی ارزشمند را در سراسر جهان و بطور خاص در صنعت استخراج معادن، تثبیت نموده اند. Horacio Gutierrez Abelaida مدیر عامل RockBlast می گوید، داده های بدست آمده از طریق پهپادها، به عنوان بخشی از فرآیند رو به رشد رقومی سازی اطلاعات در صنعت استخراج معادن، به شاخصی ضروری برای اتخاذ تصمیمات در مراحل مختلف پروسه استخراج معادن تبدیل شده اند و RockBlast در همکاری با Airobotics بخشی از این عصر جدید هستند.

 

منبع :www.gim-international.com

دیدگاه بگذارید