22 جولای

یک پایگاه داده ملی با جزئیاتی نظیر موقعیت مکانی، ارتفاع و پوشش چتر نزدیک به 300 میلیون درخت توسط Bluesky ایجاد شده و به بیمه گران املاک در ارزیابی درختان در احتمال خطر واقع شده کمک می کند. در طول دوره های طولانی گرم و خشک، نظیر آنچه که اکنون در جریان است، تعداد ادعاهای مرتبط با فرونشست می تواند تا 60 درصد افزایش یافته و هزینه ای بیش از 400 میلیون پوند را به صنعت بیمه تحمیل نماید. برآورد شده است که پوشش گیاهی و بطور خاص درختان، می توانند در چنین شرایطی مسئول 70 درصد ادعاهای معتبر باشند.

شرکت ملی Bluesky Tree Map اولین نقشه دقیق از درختان در سطح انگلستان را تهیه نموده و به شرکت های بیمه ای در شناسایی مشخصات درختان واقع شده در همسایگی نزدیک آنها کمک می کند. زمانی که این داده ها در ترکیب با داده های نقشه های جغرافیایی نظیر تصاویر هوایی، نقشه های خاک، و پایگاه داده های آدرسی مورد استفاده قرار گیرند، امکان ارزیابی خطر فرونشست، درک پتانسیل وارد آمدن خسارت به املاک و آگاهی بخشی برای انجام اقدامات اصلاحی فراهم خواهد شد. این داده ها برای کمک به ارزیابی، قیمت گذاری، امضای قرارداد و مدیریت ادعاها نیز می توانند مورد استفاده واقع شوند.

Rob Carling، متخصص بیمه و مدیر ارشد توسعه کسب و کار در Bluesky می گوید: “پیش بینی ها نشان داده اند که تابستان 2018 در شروع گرمترین روزها در سال های گذشته را خواهد داشت و در ادامه دوره هایی طولانی از هوای خوب در ماه اوت و اوایل پاییز خواهیم داشت. در حالیکه این اطلاعات برای برنامه ریزی کنندگان برای تعطیلات، صنعت گردشگری و حتی شرکت های نقشه برداری هوایی مناسب به نظر می رسد، تجربه تاریخی نشان می دهد که این دوره به دلیل وجود خطر فرونشست می تواند برای شرکت های بیمه ای و صاحبان خانه ها پر هزینه باشد. بکارگیری داده های National Tree Map، چنان که بسیاری از شرکت های بیمه ای از آنها بهره می برند، می تواند در کاهش خطر، ایجاد سیاست های آگاهی بخشی و کمک به اثبات ادعاها، یاری رسان باشد.

اتحادیه بیمه گران بریتانیا گزارش می دهد که بیمه گران املاک خرد در انگلستان در حدود 35000 ادعای مرتبط با فرونشست را در یک سال عادی دریافت می کنند و این هزینه ای در حدود 250 میلیون پوند را بالغ می گردد. در یک سال گرم و خشک، تعداد این ادعاها می توانند به نحو چشم گیری افزایش یافته و آن سال را به یک رویداد ویژه بدل سازند. در اوت 2003 یک موج گرما اروپا را کلافه کرد و به عنوان داغ ترین تابستان از سال 1540 ثبت گردید. این موج گرما تلفاتی در حدود 20000 نفر را بر جای گذاشت. آن سال تعداد ادعاها از 55000 پیشی گرفته و هزینه ها از 400 میلیون پوند گذشتند و افزایشی بیش از 60 درصد را ثبت کردند.

فرونشست تنها املاک مرتبط با درختان را در معرض خطر قرار نمی دهد. افتادن درخت ها می توانند موجب بروز خساراتی به املاک و افراد کلافه از گرمای بسیار شده و در موارد غیرمعمول تر قطع آنها باعث بروز مشکلاتی جدی می گردد.

ارائه شده از وبسایت Bluesky

منبع : www.geoinformatics.com

دیدگاه بگذارید