5 نکته سریع برای اندازه گیری با متر لیزری
17 جولای

اگر به دنبال راهی برای اندازه گیری ساده تر و سریع تر در محیط های باز و بسته هستید، متر لیزری بهترین گزینه خواهد بود. در اینجا 5 نکته ی سریع را با هم مرور می کنیم تا بتوان به بهترین نحو از این ابزار کارامد استفاده کرد.

1- کشف کنید!

کار با کلید های مثبت، منفی و فانکشن را به خوبی یاد بگیرید. این کلیدها در مواقعی که نیاز دارید اضلاع و سه گوش های دور از دسترس که نصب تارگت های بازتابنده در آن جا ممکن نیست را اندازه بگیرید بسیار کاربرد دارند. برای مثال، می توان دیواری را که با یک فنس به دو نیم تقسیم شده است را اندازه بگیرید، یا از فرمول فیثاغورث برای اندازه گیری شیب یا ارتفاع سقف بدون بالا رفتن از نردبام استفاده کنید.

2- زوم کنید!

از صفحه نمایش برای داشتن دیدی نزدیک تر و دقیق به تارگت استفاده کنید. این حالت برای زمانی که در مسافت های طولانی قادر به دیدن نور لیزر نیستید بسیار کاربردی است. در حال حاضر با آخرین فناوری های صفحه نمایشگر امکان بزرگنمایی تا 4 برابر وجود دارد. زمانی که نور خوشید بسیار شدید است قابلیت زوم یک امتیاز محسوب می شود.

3- به مرکز سیبل بزنید!

با متر لیزری خود هدفی را اندازه گیری کنید. یک تارگت ساده به نشانه گیری شما کمک می کند. چسب نواری یا کاغذ برچسب دار برای فواصل کوتاه و داخل ساختمان مناسب است. وقتی خارج از ساختمان و زیر نور شدید خورشید هستید یا فواصلی در حد 100 فوت (30 متر) را اندازه گیری می کنید، از تارگت های رفلکتیو ارزان قیمت استفاده کنید. این کار تمرینی است برای بالا بردن مهارت و سرعت شما در اندازه گیری.

4- به روش خودتان اندازه بگیرید!

برخی از افراد واحدهای اندازه گیری امپریال (اینچ، فوت، یارد) و برخی دیگر واحدهای متریک (میلی متر، سانتی متر، متر) را ترجیح می دهند. ممکن است همکاران شما از هر دو دسته باشند. مشکلی نیست! یک متر لیزری خوب واحدها را تنها با لمس یک دکمه تبدیل می کند.

5- مراقب باشید!

اگر متر لیزری شما در برابر ضربه و سقوط به روی زمین مقاوم نیست، با مراقبت بیشتری با آن کار کنید. مراقب باشید متر شما زمین نخورد، در آب نیفتد و گرد و خاک به آن آسیب نزند. با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید و در داخل کاور مخصوص بگذارید. توصیه ما این است که یک متر لیزری مقاوم در برابر ضربه، مقاوم در برابر قطرات آب، ضد گرد و غبار مانند Leica X310 که استاندارد حفاظتی IP65 دارد خریداری کنید.

از هر یک از مدل های متر لیزری که استفاده می کنید حتما دقایقی را برای مطالعه دفترچه راهنمای آن صرف کنید و با دستگاه تان بیشتر آشنا شوید. تنظیمات را قبل از رفتن به محل کار بررسی و روش های اندازه گیری را امتحان کنید، با این کار هم در زمان صرفه جویی کرده اید و هم اعصاب خود را نجات داده اید. اگر مطمئن نیستید که کدام یک از مترهای لیزری را تهیه کنید، همکاران ما با کمال میل شما را در خرید بهترین متر لیزری که نیاز شما را برآورده می سازد راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاه بگذارید